Rodzaje maszyn stosowanych do tworzenia nadruków

Jednym z popularniejszych elementów odzieży są koszulki z przykuwającymi uwagę nadrukami. Za sprawą ich wysokiej uniwersalności optymalnie nadają się do wielu najróżniejszych stylizacji. Tym samym trudno się dziwić, że liczni producenci decydują się na ich tworzenie. Warto zatem przyjrzeć się nadrukom i jaka maszyna do produkcji koszulek tego typu będzie najlepsza?

Druk analogowy, czyli sitodruk

Niniejszy sposób nadruku motywów opiera się o zbudowanej ze stalowej ramy i nylonowej siatki.
To właśnie przy pomocy siatki przetłaczana jest farba, która wykonuje odbitkę. W tej technologii każdą barwę nakładamy osobno, co ma wpływ na ich mało interesujący efekt wizualny.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy na materiale jest mocno zbliżony do tego, jak działa klasyczna atramentowa drukarka w domu. Tutaj nie ma ograniczeń w kontekście kształtu czy skomplikowania nadruku. Druk powstaje na skutek zadrukowywania mikroskopijnych kropelek barwnika na materiale. W ten sposób doskonale nadrukują się nawet skomplikowane wzory czy zdjęcia.

Metoda DTG

W tym przypadku mamy do czynienia z naniesieniem motywu wprost na bazę bez jakichkolwiek matryc czy też sit. Całość nanoszona jest od razu na koszulkę. Co więcej, za sprawą metody DGT jesteśmy w stanie personalizować motywy nawet przy małych nakładach produktów.
Sposób ten sprawdzi się nie tylko na koszulkach, ale też bluzach i torbach.

Metoda nadruku pigmentowego

Kolejnym rozwiązaniem wykorzystywanym do drukowania na koszulkach jest metoda nadruku pigmentowego. Chociaż możemy ją stosować na różnego typu włóknach, to zazwyczaj sięga się po koszulki bawełniane. Warto nadmienić, że po zakończeniu niniejszej formy nadruku danego motywu, jest on potem utrwalany przy pomocy temperatury. W tym przypadku nie używa się żadnych środków chemicznych. Opisana technologia jest jedną z bardziej dynamicznie się rozwijających metod nadruku na koszulkach. Tym samym odpowiada ona na bieżąco na upodobania konsumentów.

Jak widać sposobów nanoszenia nadruków, jest wiele i to od naszych potrzeb, budżetu i tym podobnych czynników zależy, jaka technologia zostanie u nas wdrożona.