Wino dla każdego

Wina świata

Ponieważ od jakiegoś czasu zaobserwować możemy znaczne ocieplenie klimatu, w Polsce pojawia się coraz więcej producentów wina. Póki co nie są one jeszcze tak popularne jak wina z innych rejonów, jednak zyskują sobie coraz więcej wielbicieli i być może pewnego dnia będą w stanie im dorównać. Obecnie do najpopularniejszych gatunków Win należą te pochodzący z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji oraz krajów bałkańskich. Oczywiście koneserzy tego trunku cenią sobie także wina pochodzące z innych rejonów świata, na przykład z Australii.

Rodzaje wina

Kraj pochodzenia to nie jedyny czynnik, na podstawie którego dokonać można klasyfikacji wina. Innym czynnikiem, na podstawie którego można je rozróżniać jest ilość cukru. Dostępne są wina słodkie i półsłodkie oraz wytrawne i półwytrawne. Wyróżnić możemy także wina z bąbelkami (inaczej mówiąc musujące) i bez. Ostatnim popularnym kryterium wyboru wina jest jego kolor. Rozróżnić możemy wina czerwone, różowe oraz białe. Duże znaczenie ma także rocznik trunku.

Pochodzenie wina

Wino towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów. Uważa się, że pochodzi ona z obszaru Kaukazu, jednak pierwsze dowody wskazujące na produkcję tego trunku pochodzą z obszaru starożytnego Egiptu, skąd popularność wina rozpowszechniła się najpierw na starożytną Grecję oraz Rzym, a następnie resztę świata, gdzie panuje do dziś.

Artykuł powstał przy współpracy z https://zywewino.pl